Amol to tradycyjny lek, którego skuteczność opiera się na działaniu zawartych w nim olejków naturalnych: cynamonowego, cytrynowego, mięty pieprzowej, lawendowego, cytronelowego, goździkowego, do stosowania w przypadku doraźnych problemów zdrowotnych. W przeziębieniu pomoże złagodzić główne objawy związane ze złym samopoczuciem, a także skutecznie rozgrzeje organizm.
Gdy dopada nas przeziębienie...
Przeziębienie to choroba, która zwykle nie dopada nas od razu, lecz rozwija się stopniowo. Początkowo objawia się uczuciem zimna, zmęczenia i apatią. Zwykle pojawia się też ból głowy i ogólne osłabienie organizmu. Na atak wirusów najbardziej narażeni jesteśmy w okresie jesienno-zimowym i wczesnowiosennym. Pojawieniu się przeziębienia sprzyja m.in. wychłodzenie organizmu, a także doświadczanie wahania temperatur (np. bezpośrednie wychodzenie z ciepłych pomieszczeń do zimnych miejsc).
Już w początkowej fazie przeziębienia, gdy pojawia się przemarznięcie i osłabienie, powinniśmy natychmiast zareagować. W tym momencie zastosowanie Amolu oraz innych skutecznych sposobów walki z objawami przeziębienia . Amol rozgrzewa ciało, zatem zalecany jest do nacierań. Po zastosowaniu preparatu należy udać się na odpoczynek, najlepiej pod ciepłą kołdrę. Warto też sięgnąć po inne domowe sposoby na przeziębienie, np. gorącą herbatę z sokiem malinowym czy herbatki ziołowe. Jeśli uda nam się zahamować pierwsze objawy już we wstępnej fazie, mamy spore szanse na zahamowanie rozwoju przeziębienia.
Amol na przeziębienie
W kolejnej fazie przeziębienia do początkowych dolegliwości dołączają inne objawy, takie jak katar, ból gardła, suchość w nosie i gardle, kaszel, a niekiedy też stan podgorączkowy lub gorączka. Jeśli objawy nie są nasilone, można je sukcesywnie łagodzić domowymi sposobami. Jeżeli jednak stają się uporczywe, nasilają się i utrzymują przez dłuższy czas, zalecana jest wizyta u lekarza. Niezbędny jest jednak odpoczynek i unikanie wychodzenia z domu aż do momentu zażegnania wszystkich objawów.
Podczas przeziębienia można sięgnąć po leki łagodzące objawy choroby dostępne bez recepty. Skuteczne mogą okazać się też domowe sposoby, takie jak picie gorącego bulionu z dodatkiem imbiru, rozgrzewająca herbata z imbirem i sokiem malinowym, potrawy z czosnkiem lub tradycyjna mikstura z mlekiem, miodem i czosnkiem.
Dodatkowo warto sięgnąć po Amol, który wykazuje wszechstronne działanie. Przede wszystkim stosowany jest w celu złagodzenia złego samopoczucia, wynikającego m.in. z osłabienia organizmu. Nacierając preparatem plecy i klatkę piersiową, skutecznie rozgrzejemy ciało. Wcierając Amol w czoło, skronie i szyję możemy łagodzić uporczywy ból głowy. Jest to naturalny i sprawdzony preparat, który używany jest doraźnie w przypadku wystąpienia dolegliwości.
Jak stosować Amol na przeziębienie?
Na przeziębienie Amol stosowany jest zewnętrznie do nacierań w celu poprawy złego samopoczucia spowodowanego przez przykre dolegliwości. Łagodzi objawy przeziębienia, takie jak ból głowy. Gdy pojawiają się pierwsze symptomy choroby, a także w późniejszym jej przebiegu, należy nacierać niewielką ilość (kilka kropel) nierozcieńczonego preparatu kilka razy na dobę.
AMOL
Płyn doustny, płyn do stosowania na skórę, produkt złożony.
Wskazania: Zewnętrznie: w celu poprawy złego samopoczucia, np.: w przebiegu przeziębienia (do nacierań), w bólach głowy, bólach mięśniowych, w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów Wewnętrznie: w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) np.: wzdęcia, niestrawność. Przeciwwskazania: Preparatu Amol nie wolno stosować: w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu,
w astmie oskrzelowej i innych schorzeniach dróg oddechowych, którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych, u dzieci poniżej 12 roku życia. Wewnętrznie:
niedrożność dróg żółciowych (np. w przebiegu kamicy żółciowej), zapalenie pęcherzyka żółciowego, u osób z przewlekłymi chorobami wątroby, u osób uzależnionych od alkoholu.
Zewnętrznie: na uszkodzoną skórę np. przy oparzeniach, wypryskach i ranach otwartych, przy chorobach skóry przebiegających z wysypką, na błony śluzowe oraz w okolicach oczu.
Podmiot odpowiedzialny: Takeda Pharma Sp. z o.o.
________________________________________________________________
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.