kontrast off Przeszukaj artykuły
Nasz profil na Facebook
Olejek cynamonowy

OLEJEK CYNAMONOWY

Olejek cynamonowy wytwarzany jest z kory cynamonowca cejlońskiego poprzez destylację z parą wodną. Od wieków doceniany jest za swoje liczne właściwości. Ma bardzo szerokie zastosowanie, stąd też bardzo często stanowi składnik preparatów wspomagających zdrowie i dobre samopoczucie.

Olejek cynamonowy - właściwości

  • Olejek stosowany do nacierania działa rozgrzewająco i łagodząco.
  • Wykazuje właściwości powodujące przekrwienie skóry.
  • Zawarte w olejku związki wykazują właściwości pobudzające metabolizm.
  • W Amolu stosowany jako środek wspomagający łagodzenie dolegliwości trawienne.

Olejek cynamonowy - zastosowanie

Olejek cynamonowy ze względu na wiele korzystnych właściwości ma również bardzo szerokie zastosowanie. Może być używany zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie.

Zewnętrznie używany jest do nacierań. Warto wówczas wcierać w skórę niewielką ilość olejku, najlepiej kilka razy dziennie. Doustnie, np. w przypadku dolegliwości trawiennych, może być przyjmowany w postaci rozcieńczonej z płynem lub cukrem do 3 razy dziennie.

Kiedy warto zastosować olejek cynamonowy?

  • Cechuje się bardzo odświeżającym, przyjemnym aromatem. W Amolu olejek cynamonowy zastosowany jest w celu poprawy złego samopoczucia, spowodowanego np. przeziębieniem.
  • Właściwości olejku cynamonowego docenią również osoby skarżące się na różnorodne dolegliwości trawienne. Działa łagodząco na organizm zmagający się np. z nudnościami, odbijaniem czy wzdęciami.