kontrast off Przeszukaj artykuły
Nasz profil na Facebook
Olejek cytronelowy

OLEJEK CYTRONELOWY

Olejek cytronelowy wytwarzany jest z rośliny uprawianej na Cejlonie, zwanej palczatką cytronelową. Powstaje w wyniku destylacji z parą wodną. Wyróżnia się charakterystycznym, trawiastym zapachem z lekką nutą cytrusową. Pobudza i odświeża, a popularność zdobył jako skuteczny i bezpieczny preparat odstraszający komary. Doceniany jest nie tylko jako skuteczny środek łagodzący różnorodne dolegliwości związane np. z bólem mięśni, lecz również środek wpływający na poprawę samopoczucia, co związane jest przede wszystkim z jego charakterystycznym, orzeźwiającym aromatem.

Olejek cytronelowy - właściwości

Naturalny olejek cytronelowy wykazuje właściwości pobudzające i odświeżające, a to w dużej mierze zasługa charakterystycznego, cytrusowego zapachu. W Amolu wykorzystano m.in. jego delikatne działanie rozgrzewające.

Swoją popularność zdobył jako skuteczny środek odstraszający komary, a także kleszcze. Amol, zawierający w swoim składzie olejek cytronelowy, może być stosowany po ukąszeniu komara (wcieranie w skórę) w celu złagodzenia swędzenia.

Olejek cytronelowy - zastosowanie

Olejek cytronelowy stosowany jest jako składnik bardzo wielu różnorodnych preparatów, których celem jest łagodzenie dolegliwości zdrowotnych czy poprawa samopoczucia. Wcierany w ciało, powoduje przyjemne odczucie ciepła, a jednocześnie może sprzyjać neutralizowaniu różnorodnych bólów mięśniowych itp.

Kiedy warto zastosować olejek cytronelowy?

  • Pomaga przy dolegliwościach trawiennych.
  • Nacieranie olejkiem cytronelowym zalecane są w przypadku dolegliwości mięśniowych.
  • Pomaga w uśmierzaniu bólu głowy i podczas złego samopoczucia.

Olejek cytronelowy na komary

Olejek cytronelowy ma wiele różnorodnych zastosowań, jednak popularność zdobył jako skuteczny preparat do odstraszania komarów. Działa zarówno w pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu. Można go też stosować bezpośrednio na skórze. Skuteczny jest również po zaaplikowaniu kilku kropel na ubranie. Charakterystyczny zapach odstrasza nie tylko komary, ale również muchy, pchły czy kleszcze. Olejek cytronelowy jest jednym z kluczowych składników Amolu. Zaleca się nacieranie wacikiem nasączonym Amolem w formie nierozcieńczonej miejsca po ukąszeniu.