kontrast off Przeszukaj artykuły
Nasz profil na Facebook
Amolowe - Receptura wprost z natury! Ziołowe pastylki na gardło

Sposoby na podrażnione gardło

Kiedy mamy podrażnione gardło mówimy, że jest jak pocięte żyletką, mamy w nim ślizgawkę lub kluskę. Niezależnie od użytych porównań, zawsze chodzi o to samo: o dyskomfort, który przeszkadza nam w mówieniu i przełykaniu śliny.

To, co my odczuwamy go jako kłucie, pieczenie i drapanie, do którego później dołącza opuchlizna i przekrwienie, jest wynikiem silnego podrażnienia błony śluzowej gardła. Czynnikami drażniącymi mogą być: ekspozycja na dym papierosowy, zbyt duża ilość wypitego alkoholu, nadwyrężenie strun głosowych podczas długotrwałych, głośnych rozmów, a także przebywanie w suchych i zimnych pomieszczeniach, np. z klimatyzacją, oraz duże różnice temperatur, których – chcemy czy nie – co rusz doświadczamy w okresie zimowym i wiosennym.

Działać czy czekać?

Mimo że podrażnienie gardła najczęściej po kilku dniach mija samoistnie, nie warto bezczynnie czekać na zmniejszenie się dolegliwości. Po pierwsze – tak postępując narażamy się na niepotrzebny dyskomfort. Po drugie – przez uszkodzoną i podrażnioną przez ciągłe odchrząkiwanie czy kaszel śluzówkę, mogą wniknąć chorobotwórcze patogeny (np. wszechobecne – szczególnie w okresach wzmożonych zachorowań na przeziębienie – wirusy). A to może skutkować infekcjami krtani, z których już nie wykaraskamy się bez zastosowania silniejszych środków. Lepiej więc wcześniej zadziałać na błahą przyczynę podrażnienia, niż później borykać się groźniejszymi powikłaniami.

Jaki mamy arsenał tradycyjnych sposobów na podrażnione gardło?

  • Nawilżanie powietrza. Na pewno pomoże utrzymywanie wilgotności w pomieszczeniach, w których przebywamy Jeżeli nie mamy nawilżacza, skutecznym sposobem będzie choćby rozwieszenie w mieszkaniu mokrych ręczników.
  • Nawadnianie błon śluzowych. Na podrażnione gardło dobrze zadziała herbata z dodatkiem soku malinowego, napar z lipy, czarnego bzu, albo po prostu woda z imbirem i cytryną.
  • Płukanie gardła. Warto spróbować płukanek z przegotowanej wody z solą (lub sody oczyszczonej, która ma podobne działanie), albo ziołowych aptecznych płukanek, np. z rumianku, szałwii, tymianku, kory dębu.
  • Ziołowe pastylki do ssania na gardło. Dobrym sposobem jest skorzystanie z licznych preparatów dostępnych w aptece bez recepty. Przede wszystkim tabletek do ssania zmniejszających podrażnienie, niwelujących chrypkę itp. W ich składzie powinny się znaleźć tymianek lub prawoślaz – jeden i drugi o właściwościach łagodzących powstałe w śluzówce gardła podrażnienia, a jednocześnie nawilżających ją, mentol lub olejek miętowy – o miejscowym działaniu chłodzącym, a więc lekko znieczulającym oraz witamina C, która wspomaga pracę układu odpornościowego (np. Amolowe na gardło z miodem i witaminą C).

Stosowanie pastylek Amolowe

Unikatowa, ziołowa receptura nawilżających pastylek na gardło Amolowe na gardło, wzbogaconych miodem i witaminą C, to ulga dla podrażnionej i wysuszonej śluzówki gardła. Dlatego warto je mieć pod ręką, gdy pracujemy w klimatyzowanych pomieszczeniach, palimy papierosy lub przebywamy wśród palaczy albo gdy nasz zawód polega na pracy głosem.

Każdy z nas – niezależnie od wieku, płci – kilka razy w roku ma problem z podrażnionym gardłem. Dlatego marka Amol, korzystając ze swojej 100-letniej wiedzy o mocy natury, opracowała recepturę pastylek do ssania, które pomagają zmniejszyć uczucie nieprzyjemnego drapania i przywrócić dobre funkcjonowanie zarówno gardła, krtani, jak i strun głosowych.

Pastylki Amolowe na chrypkę, suchość w gardle i struny głosowe

Chrypka i wysuszenie gardła wynikają z podrażnienia i niedostatecznego nawilżenia błon śluzowych. Dolegliwości te mogą się pojawić przy gwałtownych zmianach temperatur – na przykład, gdy pracujemy w klimatyzowanych pomieszczeniach, w których powietrze jest zimne i suche, wypijemy zbyt mocno schłodzony napój czy łapczywie zjemy porcję zmrożonych lodów. Bardzo często podrażnienie wywołuje dym papierosowy (nawet przebywanie w towarzystwie palaczy), a także nadmierne eksploatowanie głosu. We wszystkich tych sytuacjach pastylki ziołowe do ssania działają łagodząco, ochraniając błonę śluzową i struny głosowe, niwelują chrypkę oraz suchość w gardle. Dlatego warto je mieć przy sobie przez cały rok.

Pastylki ziołowe

Amolowe pastylki na gardło stanowią unikatową kompozycję wyciągów z prawoślazu i tymianku. Oba te składniki działają na gardło nawilżająco i osłaniająco, więc niwelują przesuszenie błon śluzowych gardła i krtani. Ich stosowanie pozwala zatem na utrzymanie prawidłowej emisji głosu, a w przypadku wystąpienia dyskomfortu w obrębie gardła – ułatwiają przełykanie. Oprócz tego w pastylkach do ssania znajdują się olejki eteryczne: cytrynowy, cynamonowy, miętowy, lawendowy, cytronelowy i goździkowy, które już dawno wykorzystywano w tradycyjnych recepturach środków poprawiających funkcjonowanie gardła.
Stosowanie oraz działanie Amolowe na gardło