kontrast off Przeszukaj artykuły
Nasz profil na Facebook
Amol - Niezwykły lek na zwykłe dolegliwości

Amol zastosowanie

Amol już od ponad wieku gości w niejednym domu jako stały element apteczki. Składa się z różnorodnych cenionych w medycynie olejków naturalnych (cynamonowego, cytrynowego, mięty pieprzowej, lawendowego, cytronelowego, goździkowego) oraz alkoholowego roztworu etanolu. Wykazuje wszechstronne właściwości lecznicze, dlatego też stosowany jest zarówno profilaktycznie, jak i w przypadku doraźnych problemów zdrowotnych. Znaleźć go można praktycznie w każdej aptece, a dostępny jest bez recepty.

  • Amol - działanie, zastosowanie

Amol składa się z olejków eterycznych, które wykazują szereg właściwości korzystnie wpływających na zdrowie oraz samopoczucie.

Znajduje zastosowanie jako preparat stosowany podczas przeziębienia w celu poprawy złego samopoczucia. Sprzyja również łagodzeniu dolegliwości związanych z bólem głowy czy bólem mięśniowym. Zalecane jest również wcieranie kilku kropel Amolu po ukąszeniu owadów w celu uśmierzenia uczucia swędzenia.

Amol zalecany jest w przypadku dolegliwości dyspeptycznych, takich jak m.in. wzdęcia czy niestrawność. Za sprawą działania rozkurczającego może być stosowany dla złagodzenia problemów trawiennych.

  • Amol - stosowanie zewnętrzne

Amol stosowany jest zewnętrznie m.in. w celu poprawy złego samopoczucia, wynikającego np. z osłabienia organizmu podczas przeziębienia. Może być wcierany dla lepszego ukrwienia skóry w przypadku bólów mięśniowych czy migrenowych. Wcierając kilka kropel w miejsce ukąszenia lub użądlenia owadów można uśmierzyć ból i swędzenie.

  • Amol - stosowanie doustne

Amol stosowany jest doustnie w przypadku dolegliwości trawiennych, niestrawności, czy wzdęć. Przynosi ulgę po przejedzeniu i po zjedzeniu tłustego lub ciężkostrawnego posiłku.

Amol - dawkowanie

  • Przyjmując Amol doustnie, należy dodać 10-15 kropli do połowy szklanki wody lub herbaty. Kropelki mogą być też podane z łyżeczką cukru. Amol przyjmujemy doraźnie w przypadku wystąpienia dolegliwości, do 3 razy dziennie.
  • W przypadku przeziębienia zalecane jest nacieranie skóry (np. klatki piersiowej lub pleców) nierozcieńczonym preparatem kilka razy dziennie.
  • Na ból głowy zaleca się wcieranie Amolu w skronie kilka razy na dobę
  • Przy bólach mięśniowych należy nacierać płynem bolące miejsce kilka razy na dobę
  • Miejsce po ukąszeniu owadów przecieramy wacikiem nasączonym preparatem w nierozcieńczonej formie.

Powyższe dawkowanie jest opisane zgodnie z uniwersalnym zastosowaniem Amolu. W przypadku, gdy lekarz zaleci inne dawkowanie, należy stosować się do jego wytycznych.


Stosowanie oraz działanie leku Amol