Przed zastosowaniem Amolu należy szczegółowo zapoznać się z informacjami zawartymi w ulotce.
W ulotce znajdują się przede wszystkim informacje na temat składu preparatu. Wśród składników znajdują się naturalne substancje czynne, takie jak mentol, olejek cytronelowy, olejek goździkowy, olejek cynamonowy, olejek cytrynowy, olejek mięty pieprzowej czy olejek lawendowy.
Amol występuje w postaci płynnej i może być stosowany zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Zalecane jest wykorzystanie preparatu do nacierań w celu poprawy złego samopoczucia przy przeziębieniach, bólach głowy i bólach mięśniowych oraz jako środek łagodzący swędzenie i pieczenie po ukąszeniu owadów. Doustnie przyjmowany jest przy zaburzeniach trawiennych i dolegliwościach dyspeptycznych. W ulotce znajdziemy szczegółowe informacje dotyczące sposobów stosowania preparatów, a także zalecanych dawek.
Chociaż Amol jest naturalnym i bezpiecznym środkiem, należy zwrócić uwagę na przeciwwskazania stosowania preparatu, które również uwzględnione są w ulotce. Nie należy go stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Nie zaleca się używania środka u osób, które wykazują wrażliwość na którykolwiek ze składników. Konsekwencją przyjęcia Amolu w takich przypadkach mogą być m.in. dolegliwości żołądkowe. Nie wolno korzystać z preparatu w astmie oskrzelowej czy innych schorzeniach dróg oddechowych.
Koniecznie zapoznaj się z treścią ulotki przed zastosowaniem Amolu. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, stosuj się dokładnie do wskazówek podanych w załączonej ulotce.
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.