Amol już od ponad wieku gości w niejednym domu jako stały element apteczki. Składa się z różnorodnych cenionych w medycynie olejków naturalnych (cynamonowego, cytrynowego, mięty pieprzowej, lawendowego, cytronelowego, goździkowego) oraz alkoholowego roztworu etanolu. Wykazuje wszechstronne właściwości lecznicze, dlatego też stosowany jest zarówno profilaktycznie, jak i w przypadku doraźnych problemów zdrowotnych. Znaleźć go można praktycznie w każdej aptece, a dostępny jest bez recepty.
Amol składa się z olejków eterycznych, które wykazują szereg właściwości korzystnie wpływających na zdrowie oraz samopoczucie.
Znajduje zastosowanie jako preparat stosowany podczas przeziębienia w celu poprawy złego samopoczucia. Sprzyja również łagodzeniu dolegliwości związanych z bólem głowy czy bólem mięśniowym. Zalecane jest również wcieranie kilku kropel Amolu po ukąszeniu owadów w celu uśmierzenia uczucia swędzenia.
Amol zalecany jest w przypadku dolegliwości dyspeptycznych, takich jak m.in. wzdęcia czy niestrawność. Za sprawą działania rozkurczającego może być stosowany dla złagodzenia problemów trawiennych.
Amol stosowany jest zewnętrznie m.in. w celu poprawy złego samopoczucia, wynikającego np. z osłabienia organizmu podczas przeziębienia. Może być wcierany dla lepszego ukrwienia skóry w przypadku bólów mięśniowych czy migrenowych. Wcierając kilka kropel w miejsce ukąszenia lub użądlenia owadów można uśmierzyć ból i swędzenie.
Amol stosowany jest doustnie w przypadku dolegliwości trawiennych, niestrawności, czy wzdęć. Przynosi ulgę po przejedzeniu i po zjedzeniu tłustego lub ciężkostrawnego posiłku.
Powyższe dawkowanie jest opisane zgodnie z uniwersalnym zastosowaniem Amolu. W przypadku, gdy lekarz zaleci inne dawkowanie, należy stosować się do jego wytycznych.
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.