Olejek cytronelowy wytwarzany jest z rośliny uprawianej na Cejlonie, zwanej palczatką cytronelową. Powstaje w wyniku destylacji z parą wodną. Wyróżnia się charakterystycznym, trawiastym zapachem z lekką nutą cytrusową. Pobudza i odświeża, a popularność zdobył jako skuteczny i bezpieczny preparat odstraszający komary. Doceniany jest nie tylko jako skuteczny środek łagodzący różnorodne dolegliwości związane np. z bólem mięśni, lecz również środek wpływający na poprawę samopoczucia, co związane jest przede wszystkim z jego charakterystycznym, orzeźwiającym aromatem.
Naturalny olejek cytronelowy wykazuje właściwości pobudzające i odświeżające, a to w dużej mierze zasługa charakterystycznego, cytrusowego zapachu. W Amolu wykorzystano m.in. jego delikatne działanie rozgrzewające.
Swoją popularność zdobył jako skuteczny środek odstraszający komary, a także kleszcze. Amol, zawierający w swoim składzie olejek cytronelowy, może być stosowany po ukąszeniu komara (wcieranie w skórę) w celu złagodzenia swędzenia.
Olejek cytronelowy stosowany jest jako składnik bardzo wielu różnorodnych preparatów, których celem jest łagodzenie dolegliwości zdrowotnych czy poprawa samopoczucia. Wcierany w ciało, powoduje przyjemne odczucie ciepła, a jednocześnie może sprzyjać neutralizowaniu różnorodnych bólów mięśniowych itp.
Olejek cytronelowy ma wiele różnorodnych zastosowań, jednak popularność zdobył jako skuteczny preparat do odstraszania komarów. Działa zarówno w pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu. Można go też stosować bezpośrednio na skórze. Skuteczny jest również po zaaplikowaniu kilku kropel na ubranie. Charakterystyczny zapach odstrasza nie tylko komary, ale również muchy, pchły czy kleszcze. Olejek cytronelowy jest jednym z kluczowych składników Amolu. Zaleca się nacieranie wacikiem nasączonym Amolem w formie nierozcieńczonej miejsca po ukąszeniu.
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.