Olejek cytrynowy wytwarza się poprzez wyciśnięcie skórek owoców drzewa cytrynowego. Zawiera ok. 4-8% cytralu. Ma bardzo szerokie zastosowanie, występuje m.in. w wielu preparatach leczniczych, m.in. w Amolu. Jedną z jego istotnych zalet jest długotrwałe działanie. Może być stosowany zarówno wewnętrznie — doustnie, jak i zewnętrznie — bezpośrednio na skórę.
Olejek cytrynowy wykazuje szereg właściwości, które mogą korzystnie wpływać na nasze zdrowie oraz dobry nastrój. Na szeroką skalę wykorzystywany jest zarówno w medycynie naturalnej, jak i przemyśle kosmetycznym. Wyróżnia się bardzo odświeżającym i pobudzającym aromatem. W preparacie Amol wykorzystano jego właściwości odpowiadające m.in. za korzystny wpływ na ogólne samopoczucie organizmu oraz łagodzące swędzenie po ukąszeniu owadów.
Olejek cytrynowy ze względu na swoje liczne właściwości korzystnie wpływające na nasz organizm oraz walory smakowe i zapachowe stanowi składnik bardzo wielu preparatów. Ma szerokie zastosowanie w naturalnych środkach leczniczych.
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.